Krb jako garance teplého domova

S oblibou mluvíme o „teple domova“, na druhou stranu si však pořád stěžujeme, že nám je doma zima. Ano, sice jde o dva významově různá spojení, ale nešlo by zařídit, aby náš domov byl skutečně i pocitově teplý? Jistě, že šlo! Můžeme například vyzkoušet topení krbem.

Pokud si myslíte, že krbem nic nevyřešíte – vždyť vytopí jen jeden pokoj, ten, ve kterém se nachází – pletete se. Pomocí teplovzdušných či teplovodních rozvodů, lze krbem ohřívat celý dům, dokonce zajistit i ohřev vody.

Tak tedy teplovzdušný rozvod či teplovodní?

Obě varianty mají své plusy i mínusy. Záleží totiž na tom, kde se bude krb instalovat a jak často bude využíván. Obecně si řekněme, která možnost bude výhodnější na víkendovou chatu a která na vytápění rodinného domku.

 

Není, však problém tyto dva způsoby kombinovat nebo krb využít pouze k příležitostnému vytápění.

Jako každá investice do bydlení, není ani pořízení krbu a jeho zavedení do běžného užívání snadnou záležitostí. Avšak už samotný pohled na šlehající plameny nás zahřeje a navodí příjemnou atmosféru.

 

Co Vy a teplo? Jakou variantu preferujete Vy? Podělte se s ostatními o své zkušenosti.

Zvažujete prodej či pronájem Vaší nemovitosti?

Spočítejte si její tržní cenu během 5 minut ZDARMA pomocí našeho Realbota!

Tento článek pro Vás připravil

Přidáno dne

Další články od tohoto autora

 • Realitní makléř

  … aneb vše, co byste o této profesi měli vědět!

  : Realitní makléř
 • 10 důvodů, proč prodat Vaši nemovitost s realitní agenturou R21

  Máte k prodeji či pronájmu dům, byt, chalupu, ale váháte, zda se vůbec svěřit do rukou realitní kanceláře a chcete to raději zkusit na vlastní pěst? Nebo právě hledáte realitní agenturu, která Vám pomůže prodat Vaši nemovitost snadno, rychle, za dobrou cenu a s transparentním a férovým jednáním? Pojďte se sami přesvědčit, že u nás…

  : 10 důvodů, proč prodat Vaši nemovitost s realitní agenturou R21
 • Energie – jak zahýbou s cenami nemovitostí?

  Nedávno jsme si připomněli rok od vpádu Ruska na Ukrajinu. Tato invaze otřásla celým světem, včetně s energiemi. Na počátku roku 2022 se tak rozjela velká energetická krize, se kterou se nějakým způsobem vyrovnáváme doteď.

  : Energie – jak zahýbou s cenami nemovitostí?